Najlepšie pleťové masky na vrásky: recepty z prírody

Pleťové masky dokážu bojovať proti známkam starnutia: vráskam, rozšíreným pórom, opuchom a žltkastej farbe pleti. Procedúry je možné robiť doma pomocou zeleniny, ovocia, medu, hliny a iných dostupných surovín.

ľudové recepty na omladenie pleti

Masky proti vráskam: pomoc prírody

Masky sú dôležitou položkou v programe starostlivosti o pleť. Doma môžete použiť hotové formulácie, ale je oveľa jednoduchšie pripraviť si zmesi živín sami. Procedúra sa vykonáva 1-2 krát týždenne alebo kurzy 5-7 masiek každý druhý deň, po ktorých nasleduje prestávka. Zloženie sa vyberá v závislosti od stavu a typu pokožky.

Pri aplikácii masky sa živiny a zvlhčujúce látky dostávajú do horných vrstiev epidermis. Ovocné kyseliny podporujú obnovu, regeneráciu buniek a exfoliáciu odumretých čiastočiek. Pokožka sa stáva hladšou a jasnejšou. Lecitín a prírodné oleje vyživujú, obnovujú elasticitu, vyhladzujú reliéf. Prírodné liftingové komponenty znižujú opuch, odstraňujú ptózu súvisiacu s vekom, zjemňujú hlboké záhyby. Postupy neustálej starostlivosti pomáhajú pokožke nestarnúť, udržiavať jej tón a príjemný vzhľad.

Aby boli masky efektívnejšie, kombinujú sa s peelingom, denným zvlhčovaním a trvalou ochranou pred slnkom.

Účinok masky je viditeľný ihneď po umytí kompozície. Nevydrží však dlho, svieži vzhľad si tvár zachová 12-24 hodín, v niektorých prípadoch aj menej. Masky však majú kumulatívny účinok, po niekoľkých procedúrach sa stav pokožky výrazne zlepšuje.

maska ​​na omladenie pleti

Kompozícia sa distribuuje po tvári štetcom vyrobeným zo syntetických vlákien.

Domáce masky a telové zábaly sú schopné:

  • hladké jemné vrásky;
  • normalizovať metabolizmus voda-lipid;
  • obnoviť stratený tón pleti;
  • utiahnite ovál tváre, obnovte jasnosť funkcií;
  • odstrániť opuch a opuch;
  • zlepšiť pleť;
  • urobiť pokožku pružnou a elastickou.

Pri výbere postupov treba brať do úvahy aj kontraindikácie. Niektoré zložky môžu vyvolať podráždenie, je lepšie vykonať test pred zákrokom. Malé množstvo zmesi sa aplikuje na vnútornú stranu zápästia. Ak sa nepozoruje svrbenie a vyrážka, masku je možné bezpečne aplikovať na tvár.

Pre masky si vyberte produkty, ktoré sa vždy nájdu v chladničke alebo kuchynskej skrinke. Niektoré komponenty je možné zakúpiť v lekárni alebo kozmetickom obchode, sú lacné, ale vysoko účinné.

Na domáce ošetrenie na odstránenie vrások najčastejšie používajte:

  • rafinované rastlinné oleje (mandľový, olivový, sójový, broskyňový, hroznové, slnečnicové);
  • esenciálne oleje;
  • pyré a šťavy zo zeleniny, bobúľ a ovocia;
  • kozmetická hlina;
  • morské riasy;
  • med, propolis a iné včelie produkty;
  • mlieko, kefír, jogurt;
  • vaječný bielok a žĺtok;
  • chlebové droždie;
  • odvar z bylín;
  • ovsené vločky.

Pravidlá pre postup

Najprv musíte odstrániť make-up a umyť si tvár penou alebo jemným gélom. Na hlbšie čistenie môžete použiť exfoliant: hotový peeling s ovocnými kyselinami alebo peeling na báze cukru, soli, kávovej usadeniny. Toto ošetrenie spôsobí, že pleť bude vnímavejšia, výživné zložky masky preniknú hlbšie a budú pôsobiť efektívnejšie. Vlasy by mali byť skryté pod čiapkou alebo elastickým obväzom.

Maska sa pripravuje bezprostredne pred aplikáciou. Pri dlhšom skladovaní sa stáva menej užitočným. Komponenty by mali mať izbovú teplotu, niektoré produkty sa odporúča pred zmiešaním zohriať vo vodnom kúpeli.

Pre dosiahnutie optimálneho účinku sa odporúča recepty striedať.

Zmes sa rozotrie po pokožke končekmi prstov, vatovým tampónom alebo špeciálnou plochou kefou vyrobenou zo syntetických vlákien. Maska by sa nemala aplikovať na oblasť okolo očí a pier. Na problémové oblasti (čelo, lícne kosti) môžete naniesť ďalšiu vrstvu zmesi. Aby sa polotekutá hmota nezošmykla z pokožky, po nanesení masky sa odporúča ľahnúť si a relaxovať. Oči sú zatvorené vatovými tampónmi namočenými v studenom harmančekovom čaji alebo silnom čiernom čaji.

Procedúra trvá 10-20 minút. Potom sa zvyšky masky odstránia vlhčenými obrúskami alebo vatovými tampónmi, tvár sa dôkladne opláchne najskôr teplou a potom studenou vodou. Na záver je užitočné utrieť tvár ľadom pripraveným z odvaru bylín: harmančeka, mäty, šalvie.

citrusy na omladenie pleti

Ovocné masky bohaté na prírodné kyseliny pomôžu zbaviť sa vrások.

Masky z prvých zmien súvisiacich s vekom

Vynikajúci uťahovací účinok majú zlúčeniny na báze kozmetickej hliny: biela, zelená alebo modrá. Redukujú rozšírené póry, vďaka čomu je pleť hladšia a hustejšia, sťahujú ovál tváre, čím sú črty jasnejšie. Štvrtina šálky mlieka sa zahreje a zmieša s 2 polievkovými lyžicami. l kaolín. Ak je pokožka mastná, namiesto mlieka sa používa minerálna voda. Zmes sa dôkladne rozomelie, aby v nej nezostali žiadne hrudky. Maska sa nanáša na tvár a krk a udržiava sa 15-20 minút, potom sa zmyje teplou vodou.

Presušenú pleť s jemnými vráskami zachránia teplé olejové zábaly. Štvrtina šálky rafinovaného rastlinného oleja sa zahrieva vo vodnom kúpeli. Súčasne sa silný čaj varí v samostatnej nádobe, filtruje a ochladí. Gázová obrúska sa namočí do teplého oleja, zľahka sa vytlačí a nanesie sa na tvár. Na tvár sa na 5 minút priloží olejový obklad, potom sa odstráni, pokožka sa utrie silným čajom a obklad sa opäť priloží. Po 5 minútach sa pokožka opäť potrie čajovým odvarom. Po takomto postupe nie je potrebné umývať.

Jednoduchý a účinný recept na omladenie pleti: maska z čerstvej šťavy z aloe. Rýchlo osviežuje pokožku, obnovuje ju po opaľovaní, odstraňuje jemné vrásky a záhyby, zmierňuje opuchy. Veľký list sa rozdrví v mixéri, šťava sa vytlačí cez gázu. Bavlnená tkanina s otvormi pre oči a ústa sa ponorí do šťavy a priloží sa na tvár po dobu 10 minút. Po zákroku je užitočné utrieť tvár ľadom.

S presušenou pleťou si poradí vajekovo-medová maska. Žĺtok sa rozotrie s 3 kvapkami sladkého pomarančového oleja, 1 lyžička. mandľový olej a rovnaké množstvo tekutého medu. Zmes je dôkladne porazená a pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. drvené ovsené vločky. Vaječná zmes sa nanáša nielen na tvár, ale aj na krk a dekolt. Po 15 minútach sa zvyšok odstráni vlhkým vatovým tampónom.

Veľmi užitočné sú masky z čerstvého ovocia. Zrelý banán alebo broskyňa sa rozdrví do stavu pyré v kombinácii s 1 lyžičkou. rastlinný olej a rovnaké množstvo pomarančovej šťavy. Zmes sa aplikuje 15 minút. Maska osviežuje tvár, vyhladzuje jemné vrásky a redukuje póry.

recept na masku na omladenie pleti

Aby maska fungovala, musíte po aplikácii zaujať vodorovnú polohu a relaxovať.

Ako sa zbaviť hlbokých vrások: osvedčené recepty

Maska na riasy je vhodná na vyhladenie viditeľných vrások a záhybov. Suchý kelp prášok (3 polievkové lyžice. ) Nalejte 5 polievkových lyžíc. l. vriacou vodou a necháme napučať. Po 10 minútach sa k riasam pridá 1 lyžička. tekutý med a 3 kvapky olejového roztoku vitamínov A a E. Zmes sa dobre premieša a rozotrie na pokožku tváre a krku, po 25 minútach sa zvyšok zmyje teplou vodou.

Zmesi na báze vaječného bielka majú dobrý sťahujúci účinok. Napínajú pokožku, redukujú póry, robia tvár jasnejšou. Proteín je šľahaný, spojený s 1 s. l. citrónovú alebo pomarančovú šťavu a naneste na pokožku. Maska sa najlepšie používa ako expresný prostriedok, pri častom používaní môže vysušiť tvár.

Kvasnicové masky sú užitočné pre pomalú, tónovanú a vráskavú pokožku. Malý kúsok čerstvého droždia sa naleje s teplým mliekom do stavu tekutej kaše. Zmes sa nanáša štetcom na tvár a krk. Po 20 minútach sa maska zmyje teplou vodou.